Ompelulanka 1000m: Anthracite
4,95 €
1kpl= 1rll ompelulankaa
Varastossa
Ilmainen toimitus yli 100 € tilauksiin!
- Nopea toimitus
- Monipuoliset maksutavat
- Uniikkeja tuotteita
- Ompelumerkit omalla logolla
- Kangasta omasta kuosista
Kuvaus
Polyester ompelulanka 1000 m – vahva ja kestävä yleislanka, vahvuus 120
Polyesterinen ompelulanka on vahva, kestävä ja monikäyttöinen yleislanka vaateompeluun ja erilaisiin ompelutöihin. Polyesterilanka kestää hyvin käyttöä ja toistuvia pesuja, joten se sopii erinomaisesti vaatteisiin, joiden saumojen halutaan pysyvän siisteinä ja kestävinä käytöstä toiseen.
Vahvuus 120 on monipuolinen valinta tavalliseen vaateompeluun. Lanka sopii esimerkiksi housujen, takkien, mekkojen, työvaatteiden, paitojen sekä trikoo- ja trikoovaatteiden ompeluun. Polyesterinen ompelulanka on hyvä peruslanka sekä joustavien että joustamattomien materiaalien ompeluun sopivaa ommelta käyttäen.
1000 metrin lankarulla riittää hyvin useisiin ompeluprojekteihin ja on käytännöllinen valinta niin aktiiviselle kotiompelijalle kuin suurempiinkin ompelutöihin.
Materiaali: polyesteri
Pituus: 1000 m
Langan vahvuus: 120
Käyttötarkoitus: yleislanka vaateompeluun
Sopii esimerkiksi trikoolle, puuvillakankaille sekä moniin muihin vaatetusmateriaaleihin.
Lisätiedot
| Paino | 0,300 kg (kilogramma) |
|---|







Nappi - hand made (1,5cm) 10kpl 